Индекс материала
Шкільний музей
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Все страницы

Музей – це минуле, це історія, це душа, це серце наших предків, а для нас – величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і гарячою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт, і чому повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце.

 Дмитро Яворницький

 

Музей при навчальному закладі – один із найважливіших засобів,             завдяки якому вдосконалюється весь процес комплексного навчання й виховання учнів, розвивається інтерес до історії, звичаїв, традицій, розширюється кругозір.
Музейну кімнату в   ОЗ «Калайдинцівська ЗШ І-ІІІ ступенів імені Ф.Д.Рубцова»засновану 15 вересня 2002 року, було реорганізовано в історично-краєзнавчий музей 4 листопада 2004 року (реєстраційне свідоцтво від 28 березня 2005 року).
Його створено з метою залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої, розвиненої особистості, виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українців.
Методичне керівництво музеєм здійснюється обласним центром туризму й краєзнавства учнівської молоді, райвідділом освіти, Лубенським краєзнавчим музеєм. Заклад тісно співпрацює з Полтавським обласним краєзнавчим музеєм (науковий керівник В.О.Мокляк),  Державним архівом та архівом УСБУ в Полтавській області. При оформленні експозицій використовуються   матеріали й документи Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. П'ять відділів музею розташовано в кімнатах, придатних для зберігання й експонування музейних предметів загальною площею 320 м2. При музеї функціонують центри: історичний, краєзнавчий, народознавчий, природничий. Вони поділяються на сектори: пошуковий, дослідницький, науковий, просвітницький, пропагандистський.

Відділи: «Історія рідної школи»                    « Його ім’я носить наша школа»

                «Кімната Бойової слави»                  «Дзвони народної пам’яті»

                 «Народознавча світлиця»                 «Захисників Вітчизни»

                 «Із сивої давнини»

Згідно тематико-експозиційного плану  робота музею спрямована на: удосконалення навчально-виховного процесу; розширення й поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної і позашкільної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку  минулого,  сучасного і майбутнього України; участь у формуванні,  збереженні і раціональному використанні музейного фонду; вивчення, охорону  й пропаганду пам’яток історії, культури і природи рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.
 

На базі музею діють краєзнавчіо-пошукові загони (групи):

 

«Пам’ять» (керівник С.І.Мисник),

 

«Берегиня» (керівники   В.Г.Сичова, Л.В.Гроза),

 

«Патріот» (керівники Т.В.Десятник, О.В.Андреєва),

 

«Пагін» (керівники В.Б.Сліпич, М.Г.Нечипоренко).

 
У своїй діяльності  музей керується Законом України «Про музей та музейну справу», постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року     № 1147 «Про затвердження  Положення про Музейний фонд України», Міністерства культури і Міністерства освіти України з питань діяльності музеїв, Положенням про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України.
 
Облік і збереження музейного фонду проводиться відповідно до Положення про Музейний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року № 1147. Зібраний матеріал складає фонди музею і обліковується в інвентарній книзі, скріплений печаткою і завірений директором школи.  Фонди музею поділяються на основні (оригінальні пам’ятки історії, культури та природи) і допоміжні (схеми, діаграми, макети). Музей працює згідно  з планом роботи, який складається радою музею на рік. Працівники ведуть книгу обліку відвідувачів і проведених екскурсій, масових заходів, навчальних занять,прийому та видачі експонатів, книгу відгуків про музей, інвентарну книгу. Записи якісні, повністю характеризують кожен експонат, зроблена шифровка, маркування експонатів.
За вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу та музейного фонду України, пропаганди пам’яток  історії, культури і природи історико-краєзнавчому музею школи присвоєно звання «Зразковий музей» (наказ від 25.07.2008 №  687), та наказ МОН України про підтвердження звання «Зразковий музей» 22.01.2012 № 213
 
 


 
Поділись новиною з друзями в соціальних мережах: